Antalya’nın En İyi Meyhaneleri

15 Mart 2015

Kimi dertleri unutmak için gider meyhaneye, kimi keyfine keyif katmaya. Akşamları yapılan fasıl keyfi, dost muhabbeti eşliğinde keyfe dönüşür. Bilen bilir fasıl için seçilen meyhane de önemlidir. İşte bu yüzden Aantalya ekibi olarak uğradığımız meyhanelerdeki fasıl ortamında aldığımız keyfi değerlendirerek Antalya’nın en iyi meyhaneleri listesini hazırladık.

 

Ayyaş Meyhane

ayyas-meyhane

Dört bir yanı Nazım Hikmet ve Ömer Hayyam gibi önemli ustaların şiirleriyle süslenmiş olan Ayyaş Meyhane’nin girişine Ömer Hayyam’ın meyhane adabını anlatan dörtlüğü asılmış. Hemen alışacağınız sıcak ve samimi ortamı olan meyhanenin tam ortasında kışın sürekli yanan büyük bir varil soba bulunuyor. Bu mekana ilk kez gidiyorsanız, soba etrafındaki ahşap masa ve sandalyelere geçip bir süre mekanın hoş dokusunu inceleyeceğinizi tahmin ediyoruz.

ayyas-meyhane-18

Ayyaş Meyhane’nin açık büfe mezeleri hem çeşit hem lezzet bakımından oldukça iyi. Tabak başına ücret alınan mezeler arasında mücver, kısır, arnavut ciğeri, mercimek köfte, giritli hibeşi, emir dolması ve yaprak sarma bulunuyor. Ayrıca meyhanenin kuzu şiş ve köfte gibi ızgara çeşitleri de çok lezzetli. Mekanın sahibi, rakı muhabbetinin bölünmemesi gerektiğine inandığı için mekandaki çalışanlar sık sık yanınıza gelip “bir isteğiniz var mı?” diye sormuyorlar. Ortama uygun şarkıların sınırı aşmayan ses seviyesinde çalındığı mekanın canlı müziği de kaliteli.

ayyas-meyhane-22

Alkollü içkilerin yüksek maliyetleri göz önüne alındığında Ayyaş Meyhane’nin fiyatları makul ölçülerde diyebiliriz. Mekanı işletenin amacı, müşterilerin nispeten ucuza içki içip bolca eğlenmelerini sağlamak. Öyle ki, grup halinde gittiğinizde sipariş ettiğiniz şişe rakının tamamını bitiremediğiniz takdirde içtiğiniz kadarını ödüyorsunuz. Kısaca Ayyaş Meyhane, hoş bir ortamda uygun fiyata fasıl keyfi yaşayabileceğiniz güzel bir mekan. İbrahim ve Gaye Uzun çiftinin 2009 yılında açılışını yaptığı bu meyhane ayrıca “Ayyaş” isim hakkını patent enstitüsüne başvuru yaparak almış olan bir mekan.

 

Bi’ Büyük Meyhane

bi-buyuk-meyhane

“Yeni nesil, eski adap meyhane” olarak bilinen Bi’ Büyük Meyhane, modern iç tasarımının yanında eski meyhanecilik usüllerine uygun işletiliyor. Mezeleri çok lezzetli olan meyhanede güveçte ciğer ve Manavgat usulü kalem pirzola gibi denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetler de mevcut. Lezzetli mezeler arasındaysa deniz ürünleriyle hazırlanan domates dolması, iç midyeli muska lahana dolması, barbunya pilaki, zeytinyağlı yaprak sarma ve ot kavurma bulunuyor.

bi-buyuk-meyhane-11

Bi’ Büyük Meyhane’nin beklentiyi karşılayan canlı müzik fasıl programının yanında çalışanların ve mekan sahibinin misafir ağırlama şekilleri gayet başarılı. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri fasıl programı olan meyhane, diğer akşamlar kanun ve ud eşliğinde müzik ziyafeti sunuyor.

 

İsyan Meyhanesi

isyan-meyhane

Antalya Kaleiçi’nde tavanı balık ağlarıyla süslenmiş, içinde odun sobası olan, nostalji fotoğrafları ve eşyalarıyla hoş bir meyhane. İsyan Meyhane’yi özel yapan şey Karadeniz dokusuna sahip hem kaliteli hem uygun fiyatlı salaş bir mekan olması. Öğrenci meyhanesi olarak da bilinen bu meyhanenin müdavimi bol. Yalnızca gençlerin değil, ailelerin, yabancı turistlerin ve kimi zaman iş dünyasının da tercih ettiği bir meyhane burası. Karadeniz ezgileri eşliğinde lezzetli mezelerle güzel bir fasıl ortamı hazırlanmış. Tulum ve kemençenin de çalındığı canlı müzik yalnızca Karadeniz türküleriyle de sınırlı değil. Olması gerektiği gibi her telden çalınıyor yani.

isyan-meyhane-7

İsyan Meyhane’de uygun fiyatla sınırsız lezzetli hamsi tava yiyebilirsiniz. Şu sıralar 10 TL’den verilen sınırsız hamsi, rakı ile çok iyi uyum sağlıyor. İsyan Meyhane, uygun fiyata rakı-balık ikilisiyle güzel bir fasıl keyfi yaşayabileceğiniz en iyi salaş mekan. Eğer elit mekanlar tercihinizse, balık ve balık kokusundan hoşlanmıyorsanız bu meyhane sizin için doğru seçim olmayabilir.

1 Comment on this Article

 • alp

  Antalya’nın en iyi meyhanelerinden Neyzen Meyhane’yi listenizde unutmanız Antalya’lı olmadığınızı düşünmemizi neden oldu bilginize..

  on 21 Ağustos 2015   |   Reply

Add a comment

En Yeniler

 • Bahçe Kafe

  Bahçe Kafe

  Kışla mahallesi Turhanoğulları iş hanı C/B - Eski Valilik arkası Muratpaşa / ANTALYA
 • Anneanne Toptan Gıda

  Anneanne Toptan Gıda

  Varlık Mahallesi 198 Sokak Tahsinbey Apartmanı No: 30/B Muratpaşa / Antalya
 • Altınkum Kahvaltı Ev yemekleri

  Altınkum Kahvaltı Ev yemekleri

  Altınkum mahallesi 430 sokak Turkuaz apartmanı No:3 Konyaaltı Antalya
 • Witch House Cafe

  Witch House Cafe

  Gürsu mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 37/AB Konyaaltı
 • Semer Kafe

  Semer Kafe

  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 75. yıl apartmasnı 68/A Altınkum / Antalya